گل های آپارتمانی

 نخل ماداگاسکار
کد محصول: M

نخل ماداگاسکار

 نخل ماداگاسکار ، حتما این گیاه آپارتمانی را بار ها مشاهده کزده اید اما این گیاه آپارتمانی که در...
0تومان
 نخل ماداگاسکار ، حتما این گیاه آپارتمانی را بار ها مشاهده کزده اید اما این گیاه آپارتمانی که در...

 نخل ماداسگار:

در واقعیت گیاه ماداگاسکار نخل نیست اما به دلیل شباهت های بسیار زیاد این گیاه به نخل به این اسم شناخته شد  .  نام انگلیسی  نخل ماداگاسکار Pachypodium می‌باشد . نخل ماداسگار دارای دوگونه بسیار مشهور به نام های Pachypodium lamerei و pachypodium geayi به علت دارا بودن زیبایی و راحت بودن پرورش آن تقریباً در تمام نقاط جهان تولید و نگهداری می‌شود . این گیاه تیغ های بلندی را دارا می باشد که طول آن به ۶ سانتی متر هم می‌رسد . این نخل دارای گل های سفیدی می باشد که در اوایل فصل بهار پدید می آیند .

 

چگونگی آبیاری نخل ماداگاسکار :

 

نخل ماداگاسکار در جایی با آب و هوای خشک نیز بسیار مقاوم است   و نباید زیاد آب داده شود  که باعث شروع بیماری پوسیدگی ریشه می شود  . در واقع نباید گیاه  زیاد از حد نیز خشک باشد زیرا باعث کم حجم شدن ساقه گیاه ، چروک شدن برگ ها و ریزش آنان خواهد شد . بهترین زمان آبیاری وقتی است که سطح خاک گلدان خشک باشد . با در نظر گرفتن این نکات می توان گفت که به طور معمول هر ۱۰-۷ روز این گیاه به آبیاری نیاز دارد .

 

در طی زمستان نیز می‌توان از فواصل آبیاری را بیشتر کرد و تنها به مقداری خاک را آبیاری کرد که از خشکی کامل آن جلوگیری شود . بعضی پرورش دهندگان معتقد هستند که به کاربردن آب مقطر و یا آب تصفیه شده به رشد و کیفیت بهتر این گیاه کمک می‌کند . در  فصل رشد می‌توانید  روزانه ۴-۳ بار از غبار پاشی برگسار برای بیشتر شدن  اندازه رطوبت آنان استفاده کرد .

ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 0
logo.png

آدرس دفتر مرکزی: تهران - خیابان 17 شهریور - خیابان میرزایی - پلاک 244

تلفن : 09378300424

ایمیل: info@cactushadi.com

آخرین محصولات ما

0تومان

0تومان

آخرین مقالات

24 فروردين 1399
21 فروردين 1399
17 فروردين 1399

Search